Gelin Buketleri / Sabuncakis

Ramazan ve uzun bayram tatilini geride bıraktığımız bu günlerde düğünler kaldığı yerden büyük bir hızla tekrar başladı.

Aslında gelinin en önemli aksesuarı olan buketlere gereken önemin verilmediğini düşünüyorum.

Halbuki düğün mekanı,süslemesi gibi en ince ayrıntılara girmişken buket hep atlanıyor yada organizasyonu yapan firmaya bırakılıyor ve genelde büyük hüsrana sebep oluyor.

Bence gelinlik kadar bukette çok önemli.Hatta buket siparişlerinin düğün gününden en az 15 gün önce verilmesi gerekiyor.

Tercihlere gelince ;

Renkli buketlere cesaret edemeyen ve beyazın asletinden vazgeçemeyen gelinler genellikle beyaz veya kırık beyaz güller tercih edilsede, artık beyaz şakayıklar,erengüller,ortancalar,orkideler,cala gbi gülden farklı çiçeklerede talep önemsenecek kadar fazla genel olarak ta yuvarlak formdaki çalışmalar tercih ediyor. Yan malzeme olarak gypsophilia (cipso veya gelin çiçeği’de deniyor) ve çeşitli yeşillikler isteniyor.Sade ve çok şık buketler çıkıyor.

Biraz renk olsun isteyen gelinlerimiz,ekru renkte gül veya pastel tonlarda olması için bebek pembesi ve kırık beyaz  gül ikilisini karıştırıyolar, ve ortanca,şakayık,erengül vs.çoğunlukla yine yuvarlak formda çalışılıyor.

Bazı gelinler öyle enteresan renkler seçiyolarki işte bu diyorum farklı olmak , farklı bir buket taşımak o güzelim gelinliğin üzerinde öyle güzel duruyor fotoğraflarda öyle çarpıcı duruyorki gelinin ışıltısı dahada ortaya çıkıyor.Morlar,pembeler,fuşyalar,kırmızılar 2-3 ton karıştırılan buketler daha neler neler …Şunu söyleyebilirim ki yuvarlak buketler gece boyu çok rahat taşındığından tercih sebebi.

Herkesin istediği farklı tabi , siz hayallerinizdeki buketi tarif edin biz gerçekleştirelim.

Fazla söze ne hacet buyrun fotoğrafları inceleyin.

www.sabuncakis.com ,sabuncakis@sabuncakis.com yada 212 663 44 95 no’lu telefondan bize ulaşabilirsiniz…

Sabuncakis Yeşilyurt /Etiler / Beykent

 

 

 

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

*

*


Back to Top Contact Me Share on Facebook Tweet this Post Email to a Friend