02 Aralik 2011 Berna & Emre Nisan

Aslında bu yazacağım yazı başka birinin hikayesi değil bizim evimizde yaşanan telaşın,sevincin,heyecanın yazısı.

Berna tarif dahi edemeyeceğim duygularla bağlı olduğum benim bi tanecik prensesim kız kardeşim(her ne kadar fikirlerimiz çakışsada,zaman zaman birbirimizi yesekte):))). Daha doğduğu günü gayet net hatırlarken şimdi evliliğin eşiğinde heyecanları olan bir genç kız.

Nişan tarihi belli olduğunda belirlenen tarihe tam 1,5 ay vardı ve evin içinde aşırı bir telaş başladı.Nerede olucak,elbise nerden alınacak ne giyilecek , organizasyon nasıl yapılacak , hangi çiçekler kullanılacak , kimler davet edilecek,davetliler nasıl oturacak  gibi uzayıp giden bir listeden ilk aklıma gelenler bunlar. Neyseki her şey umduğumuzdan kolay ve hızlı oldu sorunsuz hazırlandık:) İşimiz gereği çabuk organize olabiliyoruz allahtan 🙂 Kullanılacak çiçekleri ve materyalleri Berna eşimle birlikte seçtiler .Ben ve annem elbise konusunda yardımcı olduk daha doğrusu Bernanın seçimlerinin içinden en çok ona yakışanı seçmesinde yardım ettik:)Prensesler gibi de oldu maşallah:) Çoğu şey el emeği oldu mesela Berna o akşam için masalarda kullanılacak peçetelikleri tek tek elleriyle yaptı çok ta kibar ve şık oldular.

Gelelim işin fotoğraf kısmına. Mekanın fotoğrafçısı vardı ama hazırlık aşamasını ben çekecektim . Gün geldiğinde sabahtan kuaför hazırlıklarıyla başladık. E ben normalde olduğu gibi sadece fotoğraf çekmekle kalmadım tabi kendi saçım,makyajımla uğraştım gerçi kendimi en sona bıraktım ve bernanın hazırlıklarını görüntüledim. Tabi birde demir faktörünü unutmamak lazım malum oğlum da bizimle birlikteydi ben elimde makine kuaförün içinde demirin peşinde koşarken kovalarken bi yandan da fotoğraf çekip diğer yandan da hazırlanmaya çalışarak geçirdim günü.

Otele geldiğimizde eşim salonun düzenlenmesiyle ilgilenirken Demir’i anneannesine bırakarak bende Berna ve Emre’nin giyinmeden evvelki doğal fotoğraflarını çektim. Giyindikten sonrada mekanın fotoğrafçısına onları bırakarak bende giyinip misafirleri karşılama işine giriştim.

Anlaşılacağı gibi hem ev sahibi olup hemde fotoğraf çekilmediğini iyi anladım. Çünkü işe aşırı konsantre olunması gerekiyor ve benim konsantrasyonumu bozan bir çok şey varken etrafta istediğim hiç bir çekimi yapamadım.Eee ne demişler terzi kendi söküğünü dikemezmiş:) Ama sonuçta çok eğlenceli çok güzel bir nişan oldu.Önümüzde düğün var . Düğün de gene arada bir alırım makinemi elime belki ama asıl işi başkasına bırakırım. İnsanın hayatta bir kez kardeşi gelin oluyor o gün eminimki bana fotoğraf çekmekten daha çok ihtiyacı olacaktır.

Çok çok çoook mutlu olun ki olucaksınız biliyorum .

2012 sizin yılınız olucak:))

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

*

*


Back to Top Contact Me Share on Facebook Tweet this Post Email to a Friend