Doğum Hikayeleri / Orhan Mete Bebek…

İşte Bu Bizim Hikayemiz

Zorlu, riskli, sıkıntılı, bol bol kilolu ve ödem dolu bir hamilelik serüveninin sonuna doğru yaklaşmıştım. Bebeğimi kucağıma alacağım günü gün gün, saat saat ve hatta dakika dakika sayıyordum. Doğuma bir aydan az bir süre kala son kontrollerim için canım doktorum Ferhat Uysal?a gittim. Doğum ve bebek hazırlıklarından bahsederken konu doğum fotoğrafçısına geldi (tabi ben bu günlere geldiğime inanamıyordum.) Kendisine doğuma fotoğrafçı girip giremeyeceğini sorduğumda tabiki girebilir yanıtını alınca inanılmaz sevindim çünkü bu mucize anlarının profesyonelce ölümsüzleştirilmesini gerçekten çok istiyordum. Kendisine tavsiye edebileceğiniz biri var mı diye sorduğumda bana Esra Demirci dedi ve bizim Esra hanımla maceramız böyle başladı.

O gün eve döndüğümde hemen internetin başına geçtim ve doğum fotoğrafçımı 😉 araştırmaya başladım internetteki portfolyosu gerçekten çok hoşuma gitmişti ve her şey iletişim bilgilerindeki o mail adresine mail atmamla başladı.

Kendisine benim biran evvel gelmesini gün saat ve dakikaları sayarak beklediğim 23 Ocak pazartesi günü müsait olup olmadığını, fotoğraf paketlerini ve diğer tüm detayları soran bir mail attım ve cevap beklemediğim kadar çabuk geldi. Evet, Esra Hanım o gün müsaitti. Ardından telefon konuşmaları, mesajlar falan derken sanıyorum birbirimize ısınmıştık artık emindim minik meleğimin dünyaya geldiği ilk saniyeleri o sonsuzlaştıracaktı.23 Ocak tarihini beklemeye başladık bu sürede kendisi sürekli beni ve bebeğimi soruyor bizim bu son günlerimizde aksi bir durum olup olmadığıyla ilgileniyordu.

Nihayet aynı zamanda bir tanecik annemin de doğum günü olan 23 Ocak tarihi gelip çatmıştı o gün doğuma girecek 3 kişiydik ben, eşim ve Esra hn. Bize saat 7?de orada olmamız söylendi 7.30?da da sevgili fotoğrafçımız aramıza katıldı ve ameliyathaneye gitmeden evvelki heyecanı fotoğraflamaya başlamıştı bile?

Ve beklenen an geldi, artık ameliyathanedeydik epidural sezaryen olduğundan her şeyin farkındaydım eşim ve ben o anın heyecanını yaşarken fotoğrafçımız o anları bize baktıkça tekrar yaşatacak olan resimleri sessiz sedasız çekmeye başlamıştı bile. Bebeğimin dünyaya ilk merhaba dediği anı daha ben bile bebeğimi görmeden evvel yakalamıştı, bebeğimizle tanışma anımız, yanımızdan bebek odasına çıkartılıp bakımları yapılırken, kapıda heyecanla bekleyen ailemizi hepsinin fotoğrafları vardı artık. İçim çok rahattı o anlarda ben bu olanları göremesem de nasıl olsa fotoğraflardan bakıp görecektim. Bütün bu resimlerin arasından seçilmiş en anlamlı 5 fotoğraf çok geçmeden odamızın kapısına kapı posteri olarak asılmıştı gelen ziyaretçiler o 5 resimden bütün doğumun ve yaşadığımız her şeyin özetini görüp öyle yanımıza geliyorlardı. Şu anda o tatlı fotoğraf albümü eve gelen bütün ziyaretçilerin elinden düşmüyor ve o albüme ben her baktığımda o anları, öncesini, sonrasını, hamilelikte yaşadıklarımı hepsini yeniden yaşıyor gibiyim.

Hayatımın akışı artık bambaşka, bu hayatta şimdiye kadar yaşadığım en mükemmel günde yanımda olduğu ve hiç beni üzmeden değerli emeğiyle çektiği 100lerce fotoğraf için bir kez daha kendisine teşekkür ediyorum.

NİHAN EMLAK

ORHAN METE?NİN ANNESİ 🙂

27 Subat 2012

 

Doğum Hikayeleri / Leyla Duru Bebek…

Mucize Bebeğin Hikayesi   Doktorum bebeği 22 Ekim’de alalım dediğinde ilk yaptığım onun hangi burcaDevamı için tık tık:)

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

*

*


Back to Top Contact Me Share on Facebook Tweet this Post Email to a Friend