Demir’li günler…İstanbul Akvaryum 22 Eylül 2012

Bu yazı sayfamdaki yeni bir başlangıcın yazısı…

Bundan sonra fotoğraflarımın arasında oğlumla yaşadığım,öğrendiğim,gözlemlediğim hayata dair bazı yazılarda olacak.

Bir çok blog takip ediyorum ki çoğunlukla takip ettiğim bloglar annelere ait. Çocuklarıyla yaşadıkları tecrübeleri,onlarla hergün yeni bir şey öğrendikleri ve öğrenmeye devam ettikleri yazıları okumak bana inanılmaz bir keyif veriyor. Çocukları zaten severdim ama anne olduğum günden beri hayatımın akışı tamamen Demir endeksli oldu. Çocuklarla ilgili herşeyi takip etmek Demir’e uygun olan aktiviteleri yapmak beni mutlu ediyor. Demir mutlu ve sevgi dolu bir çocuk (2 yaş sendromunu saymazsak tabi:)). Onun mutluluğu benim hayattan daha da keyif almamı sağlıyor. Artık 2,5 yaşında (33 aylık). Bir kaç aydır her şeyin daha da iyi farkında. Gittiğimiz,gördüğümüz yerlerin, yediğimiz yemeklerin, oyuncakların,onlarla nasıl oynanması gerektiğinin, benim-babasının-anneannesinin söylediklerinin (işine geldiği kadarının tabii ki ). Oğlum büyüyor. Artık beraber bir yere gittiğimizde anlaması onu yeni yerler, yeni şeyler gösterme ve öğretme konusunda beni teşvik ediyor.Artık oğlumla bir şeyler paylaşabiliyorsam e bu paylaşımları da yazıyla hayata sabitlemek gerek diye düşündüm ve yaptıklarımızı burada sizlerle paylaşmaya karar verdim.

Ben kendi işimi yapan belli bir iş bağlılığı yokmuş gibi görünen dışarıdan bakıldığında

“- ay ne güzel kendi işini yapıyorsun , çocukla daha çok vakit geçirirsin”  diye algılanan ama kesinlikle işten kaytaramayan, sorumluluklarımı bilen yerine göre hareket etmeyi seven biriyim. Demir’e annem bakıyor. Haftada 3 tam gün anaokuluna gidiyor.Gün içinde mutlaka 1-2 kez oğlumla birbirimizi görüyoruz.Aslında annemin sorumluluğu ve Demir’le geçirdiği zaman benden fazla ama ben elimden gelen her anda oğlumla zaman geçirmeye onunla bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Tamam itiraf ediyorum bazı akşamlar pilim tamamen bittiği için gerektiği kadar onunla oynayamıyorum. Bu sene Cumartesi günlerini işim olmadığınca ve olabildiğince oğluma ayırma kararı aldım. Pazar günleri zaten ailece hep beraberiz. Ama cumartesileri ikimizin :))

3 ay evvel Demir’i Florya da ki Akvaryuma götürmüştüm.Pek bişey anladığını söyleyemem hatta eşim daha küçük ne anlar dediğinde kızmıştım taaa ki geçtiğimiz cumartesiye kadar. Evet Demir 3 ay içinde gerçekten büyümüş ve herşeyi anlamaya başlamış. Bu seferki gezimizden çok keyif aldı. Tek tek balıkları inceledi,dolaştı,eğlendi.Bu da bana bundan sonraki günler için yeni araştırmalar yapmam gerektiğini öğretti.

Fotoğrafları telefonla çektim.

 

 

 

 

 

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

*

*


Back to Top Contact Me Share on Facebook Tweet this Post Email to a Friend